ДРУКУВАТИ НОВИНУ  |  ПОВЕРНУТИСЬ ДО НОВИНИ

Суданська трава – особливості вирощування

Суданська трава – особливості вирощування

Останні кілька років значно збільшилися площі, відведені під посів суданської трави. Ця кормова рослина відрізняється чудовими показниками урожайності та стійкістю до багатьох несприятливих факторів.

 Останні дослідження демонструють, що в умовах глобального потепління і деякого зниження рівня забезпечення рослин вологою, важко розраховувати на традиційні 2-3 укоси кормових культур, таких, як наприклад,  люцерна чи еспарцет. Тому передові позиції починає займати суданська трава або просто суданка.  Саме ця культура відрізняється високими показниками стійкості до посухи та непоганою урожайністю.

 В сучасних фермерських господарствах суданку вирощують на сіно, також її можна з успіхом використовувати на зелений корм чи як пасовищну культуру. Зелену масу та сіно цієї рослини дуже люблять сільськогосподарські тварини. Також варто відмітити, що за поживністю та загальною врожайністю суданська трава займає перше місце серед широкого спектру однорічних злакових трав. Таким чином, високі врожаї, чудові кормові якості, значна посухостійкість в значній мірі сприяли активному поширенню цієї трав’яної культури як у межах нашої країни, так і за кордоном.

 Суданка входить до роду сорго. У рослини утворюється до 20-30 стебел на кожному кущі. При цьому стебла рослини повністю прямостоячі, мають значну кількість листя. Посіви в період стиглості можуть сягати  до 2,5-3,5 метрів. Листя суданки дуже гладке, подовгуватої форми, на кожній рослині їх 7-8. Коренева система даної рослини представлена довгими мочкуватими коренями, які здатні проникати на 2-2,5 метри у глибину. Саме ці характеристики сприяли тому, що суданка має чудові показники посухостійкості.

 На початку свого періоду розвитку ця трава росте досить повільно, особливо темпи розвитку уповільнюються в умовах нестачі тепла, частково розвиток пригнічується через активність бур’янів.  Найбільша активність росту цієї культури спостерігається приблизно через місяць від появи перших посівів.  Слід пам’ятати, що найкращі попередники для суданської трави - це зернобобові, зернові та пропашні культури. Непоганих результатів можна досягти і після деяких озимих культур та більшості однорічників. Потрібно пам’ятати, що суданська трава відмінно реагує і на внесення різноманітних мінеральних добрив, особливо на азотні та фосфорні, в умовах вирощування на легких грунтах допускається внесення ще й калійних добрив.

 Цю культуру слід збирати на сіно у фазі виходу рослини в трубку, тоді, коли вона тільки починає викидати волоть. В умовах більш пізнього скошування культури, маса укосу може получитись дуже грубою. Та й трава після пізнього скошування погано відростає.  

 Завдяки всім цим характеристикам, суданська трава стала відмінним альтернативним джерелом отримання кормової сировини, використання якої дає можливість створити постійну та стабільну кормову базу для вітчизняного тваринництва.