Новини Промисловості

Новини Промисловості

Фірма

РА West-Info, ТМ

РА West-Info, ТМ
Телефон: +38 (096)791-79-41, (063)786-92-75, (063))
Email: biznes-pro@i.ua
Web: biznes-pro.ua
 Додано: 2022-02-04

Інфраструктурні фінансові проекти - один зі способів підвищити сучасні темпи економічного зростання України, стимулюючи розвиток певної галузі. Останнім часом країна експортує майже 80% виробленого металу. Це робить металургійну галузь дуже залежною від ситуації на світовому ринку. Збільшити темп її розвитку в теперішньому стані фінансової ситуації дуже складно. До цього питання варто підійти раціонально, вивчивши досвід прогресивних держав.

Світовий резерв продуктивності виплавки стали стабільно збільшується. Це призводить до тенденції збільшення конкуренції на світовому ринку. І такий процес сигналізує про можливість задовільнити попит, або знизити ціни на сталь. Останнє не дуже добре відобразиться на економічному розвитку української інфраструктури, внаслідок зменшення прибутку від продажів. Стратегічно важливо правильно прогнозування ситуації в світі та відповідно їй розподіляти вплив всередині країни.

В цей час українська промисловість в цілому здатна збільшити обсяги виплавки сталі з резервів, які не застосовуються у виробничому процесі. Але найкращим рішенням, називають фахівці, переорієнтацію на більш глибоку переробку сировини. Для якісного розвитку споживання 12-15 млн. тонн сталі на рік - необхідна кількість для країни. І інвестиції в перспективні інфраструктурні проекти, які відіграють вирішальну роль.

Світовий досвід показує, що внутрішні програми стимуляції дуже позитивно впливають на ситуацію в цілому. А болюче питання щодо відновлення діючих в державі підприємств для підвищення якості виробленої продукції залишається відкритим і невирішеним. Це можна побачити на показовому методі виплавки сталі мартенівським способом. І не дивлячись на те, що такий екологічно - брудний метод добування стали в світі вже не діє, але у нас він ще широко використовується. Такий спосіб дуже енергоємний і поступається якістю продукції. Технологічна і екологічна ефективність висуває свої вимоги. Прогресивні підприємства використовують кисневі конвертери, або електросталеплавильні комплекси. Вони показують підвищення рівня якості виробленого продукту, а також дають можливість істотно розширити асортимент виробленого металу.

Українські підприємства, в порівнянні зі світовими, дуже енерговитратні, відстають і за технічними характеристиками. Відрізняються також і по оснащенню, яке сильно зношене і часто давно застаріло. Саме тому інвестування так важливо для цієї галузі. Необхідно провести величезну роботу по реконструкції та розширенню оснащення, для можливості конкурувати зі світовими лідерами. Це дасть можливість з 15 - 18 місця в світовому рейтингу повернутися на 7 - 10 позиції, які Україна посідала в кінці 90-х рр. Впровадження нових сучасних технологій забезпечить не тільки виготовлення якісної продукції, але і підвищить техніку безпеки персоналу. Екологічні показники відповідно підвищаться, як і якість продукції , що суттєво в сучасних умовах обмеженості поставок газу. Саме тому стабільність тенденції на модернізацію галузі та розвитку металургійної галузі слід підтримувати.