Рекомендації Приватного підприємства «Наукової селекційно-насінницької фірми «Соєвий вік»
Фірма
Чому озимину, яка погано перезимувала, варто пересіяти соєю?
Погодні умови восени 2011 року, на фоні нестачі вологи та відсутності опадів, негативно вплинули на ріст та розвиток озимини. Значна частина посівів озимих у зрідженому стані не пройшла фазу кущення. Навесні потрібно вирішувати: чи доцільно залишати ці посіви, чи проводити пересів, а якщо озимина загине, якою культурою і в які терміни необхідно провести пересів. Для цього необхідно буде підготувати ґрунт під слідуючі культури, а при цьому втрачається час для проведення сівби ранніх ярих культур.
Однією з найкращих культур для пересіву озимих є соя. Завдяки новим ультраскоростиглим, наприклад сорту Аннушка, селекції «Соєвий вік» та ранньостиглим сортам сої, терміни сівби можна перенести на травень-червень місяць, що дозволить якісно обробити ґрунт для посіву, на відміну від кукурудзи, яку здебільшого закінчують сіяти в першій декаді травня.
Так, ультраскоростиглі сорти доцільно висівати з 10 травня по 20 червня (оптимальний термін сівби 20-30 травня), а ранньостиглі - з 1 по 30 травня (оптимальний термін сівби 10-20 травня). Слід ретельно добирати сорти сої, та використовувати для пересіву декілька сортів різних груп стиглості, висіваючи їх з інтервалами. Ультраскоростиглі сорти придатні для вирощування на всій території України, при виборі ранньостиглих сортів слід враховувати, що період вегетації сортів, виведених на півдні, збільшується при вирощуванні їх на півночі України. При виборі сорту також слід керуватися «Державним реєстром сортів рослин придатних для поширення в Україні».
Багаторічний досвід свідчить, що збирання ультраскоростиглих та ранньостиглих сортів за оптимальних строків сівби відбувається в кінці серпня – на початку вересня, а при пізніх – перша та друга декади вересня, залежно від регіону вирощування. Тобто, після збирання сої можна підготувати ґрунт та провести посів озимих культур. Ось ще одна з причин, чому загиблі озимі краще пересіяти соєю, а не кукурудзою.
ПП «Науково селекційно-насінницька фірма «Соєвий вік»